Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu
Szaleniec na Janowieckiej. | Drukuj |
20.08.2011.

aldi 3.png

 

            Czwartkowy dzień okazał się pechowy  dla uczestników zdarzenia, do którego doszło w godzinach popołudniowych w Wągrowcu na ul. Janowieckiej.

 

 

 

 

 

 

 

            Oficer dyżurny o godz. 18.50 otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego marki Citroen Saxo z ul. Janowieckiej.

            Bezzwłocznie zadysponował patrole prewencji i kryminalnych. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca wykorzystał pozostawiony na chwilę przez właścicielkę otwarty samochód i pomimo tego, że ta starała się odebrać mu kluczyki gwałtownie odjechał.

            Patrole policyjne namierzały złodzieja na ulicach miasta. Sprawca kradzieży uciekając przed obławą policyjną na ul. Janowieckiej  na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, po czym z dużą prędkością wjechał na chodnik i potrącił idącą tamtędy małoletnią Agatę H. lat 16.

            Na skutek licznych manewrów kierowca wjechał do rowu i dachował. Został zatrzymany przez policjantów. Wezwane na miejsce zdarzenia Pogotowie Ratunkowe zabrało pokrzywdzoną do szpitala celem udzielenia niezbędnej pomocy medycznej.Małoletnia na skutek potrącenia doznała na szczęście tylko niegroźnych obrażeń w postaci potłuczeń prawego podudzia.

           Po ustaleniach okazało się , że Łukasz D. lat 24 mieszkaniec Wągrowca jest w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało 0,68mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Szaleńca zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.  

           W stosunku do Łukasza D. zostało wszczęte postępowanie w związku z popełnieniem przestępstw z art. art. 278§1 KK i 178a§1 KK. Odpowie też przed sądem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »