KPP Wągrowiec

Aplikacja Moja Komenda
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Policjant który mi pomogł
Niebieska Linia
Głuchoniemi
Bezpieczny Autobus
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Debata społeczna – bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku

  Dzisiaj odbyła się kolejna debata społeczna Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Tym razem głównym tematem poruszanym podczas spotkania było bezpieczeństwo w sezonie wakacyjnym.

 2. Prewencja i Ruch Drogowy

 3. Działania "Kaskadowy pomiar prędkości"

  W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w dniu 16.04.2018. w godz. 6:00 – 22:00 na terenie Wielkopolski policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 4. Kierowco! Uważaj na przejazdach kolejowych !

  O tym, jak niebezpieczne bywają przejazdy kolejowe zazwyczaj dowiadujemy się z mediów. Niestety wypadki na przejazdach kolejowych w ostatnim czasie zaczynają stanowić istotną składową w ogólnej statystyce wypadków drogowych. Stąd konieczność podjęcia konkretnych działań ukierunkowanych na podniesienie bezpieczeństwa zarówno niechronionych uczestników dróg, jak i kierowców.

 5. W trosce o bezpieczeństwo pieszych

  Dzisiaj w godzinach 6.00 – 22.00 policjanci na terenie powiatu wągrowieckiego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też będą nadzorować zachowanie samych pieszych.

 6. Zmiana przepisów w ustawie antyalkoholowej

  Ustawa o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi przeszła zmiany. Dotychczasowe przepisy były na tyle nieokreślone, że konsumenci nie wiedzieli, co w rzeczywistości jest dozwolone, a co zakazane.

 7. "Spokrewnieni Służbą" - podsumowujemy akcję

  Dobiega końca miesiąc marzec, czas na podsumowanie akcji Spokrewnieni Służbą. Kolejny policjant zasilił szeregi honorowych dawców.

 8. Już niebawem rozpoczęcie sezonu motocyklowego - apelujemy o rozwagę!

  Wkrótce rozpocznie się wiosna, która sprzyja podróżom jednośladami. Policjanci apelują do motocyklistów, którzy czynią ostatnie przygotowania przed rozpoczęciem sezonu o rozwagę. Kierowcy samochodów zaś muszą zwiększyć koncentrację i czujność oraz ponownie przyzwyczaić się do widoku jednośladów w swoich lusterkach.

 9. Archeolog amator usłyszał zarzuty

  Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu ustalili mężczyznę, który amatorsko zajmował się wyszukiwaniem w ziemi zabytkowych przedmiotów. Łupem mężczyzny stawały się zarówno monety - niektóre datowane na początki Państwa Polskiego, jak i przedmioty codziennego użytku.

 10. Kolejne niepokojące telefony odebrali mieszkańcy Wągrowca

  W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o osobie podającej się za funkcjonariusza o nazwisku Sowa. W tym tygodniu odebraliśmy kolejne zgłoszenia od osób, które odebrały niepokojące telefony. Dzwoniący podawał się za funkcjonariusza Policji – sierż Adam Wróbel, podawał że jego przełożony to Adam Sikora, innym razem dzwoniący podawał się jako funkcjonariusz CBŚ Jacek Koło.