Bezpieczeństwo obozów na uwadze dzielnicowych - Aktualności - KPP Wągrowiec

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo obozów na uwadze dzielnicowych

Data publikacji 11.07.2018

Policjanci dzielnicowi prowadzą działania związane z bezpieczeństwem biwakujących dzieci. Współpracują z przedstawicielami służb i opiekunami obozów, Przestrzegają dzieci przed nierozmyślnym działaniem i dają wskazówki jak się zachować w sytuacjach zagrożenia.

Wraz z rozpoczęciem okresu wakacyjnego Policja rozpoczęła działania wzmacniające bezpieczeństwo uczestników zorganizowanych form wypoczynku w terenach leśnych i nad wodą. Normą stała się współpraca policjantów dzielnicowych z właścicielami ośrodków wypoczynkowych, oraz z opiekunami grup które przyjeżdżają do powiatu wągrowieckiego na letni wypoczynek. Każdorazowe rozpoczęcie obozu wiąże się z wizytą dzielnicowego. W trakcie niej wymieniane są dane kontaktowe służb z wychowawcami zbierane są podstawowe informacje o obozowiczach. Omawiane są również kwestie zachowania się w przypadku powstania sytuacji zagrożenia, w tym kwestie związane z organizacją działań ewakuacyjnych.

W trakcie trwania obozowiska dzielnicowi wraz z profilaktykiem społecznym odwiedzają dzieci i młodzież. Podczas spotkania z grupami harcerzy z obozującymi w Ośrodku Wypoczynkowym Łodzianka, przekazali kilka ważnych rad dotyczących sposobów zachowania się w tym miejscu. Przypomnieli o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z uroków kąpielisk, przestrzegli również jak należy zachowywać się w lesie i wobec obcych.